مهمترین ویژگی های نیمکت مدارس که باید بدانید چیست؟

مهمترین ویژگی های نیمکت مدارس که باید بدانید چیست؟

مهمترین ویژگی های نیمکت مدارس که باید بدانید چیست؟ دلیل اهمیت بالای نیمکت مدارس  چیست؟

امروزه طراحی و توسعه یک محیط آموزشی آرگونومی بسیار مورد توجه محققان قرار گرفته است و محیط مدرسه نشان دهنده محیط کار برای هزاران دانش آموز است .دانش آموزان بیشتر وقت خود ا در مدرسه می گذرانند ، بنابراین میز و نیمکت و صندلی های مدرسه یکی از مهم ترین امکانات فیزیکی مدارس برای بهبود راحتی و تمرکز در محیط مدارس به شمار می آیند. بنابراین طراحی مدرسه و محیط آموزشی  برای دانش آموزان باید به گونه ای باشد که راحتی دانش آموز در اولویت قرار بگیرد.

تعریف نیمکت مدارس مناسب دانش آموزان

نیمکت به نشیمنگاهی گفته می شود که معمولا برای بیشتر از یک نفر استفاده می شود. نیمکت های مدارس معمولا از ام دی اف ساخته می شوند. اما ممکن است از مواد دیگری مثل سیمان، چوب، آهن و فلز  نیز برای ساخت نیمکت استفاده کنند که این نیمکت ها بیشتر در پارک ها فضای های باز و منازل کاربرد دارند.

 نیمکت های ساخته شده  با ام دی اف معمولا رایج تر و کاربردی تر هستند و به عنوان نیمکت مدارس شناخته می شوند. امروزه طراحی میز و نمیکت های دانش آموزی با توجه به استاندارد ها و اندازه بدن انسان ها (بیو مکانیسم بدن انسان) بسیار مورد توجه قرار گرفته است. میز و صندلی های سنتی نمی توانند برای همه دانش آموزان با اندام متفاوت بدن مناسب باشند. پس در طراحی آنها باید شرایط و راحتی جسمی و ذهنی دانش آموزان حتما مورد توجه قرار بگیرد. طراحی، سهولت جابجایی و حمل و هزینه تولیداز فاکتور های مهم دیگری است که باید در تجهیز مدارس به آن توجه شود.

انواع نیمکت مدارس در ایران

نیمکت های ساخته شده با متریال های فلزی و ام دی اف بیشترین و کاربردی ترین میز و نیمکت های موجود در مدارس کشور هستند. امروزه می توان با ترکیب این نیمکت ها با صندلی های راحتی و قابل تنظیم یا با صندلی هایی که قابلیت تنظیم و تغییر ارتفاع و اندازه  را دارند، میز و نیمکت های ترکیبی متنوعی با توجه با گروه های سنی دانش آموزان طراحی و اجرا کرد.

انواع نیمکت آموزشی مدارس

انواع نیمکت آموزشی مدارس

میزو نیمکت- میز و صندلی آموزشی

میزو نیمکت- میز و صندلی آموزشی

 

ابعاد میز و نیمکت های رایج در مدارس

ابعاد و اندازه استاندارد نیمکت های دانش آموزی با توجه به سن ،قد و وزن دانش آموزان در دور ه های ابتدایی، راهنمایی متوسطه متفاوت است.

نیمکت مدرسه-میزونیمکت مدرسه هیرا صنعت زریبار مریوان

نیمکت مدرسه-میزونیمکت مدرسه هیرا صنعت زریبار مریوان

ابعاد استاندارد نیمکت- میز و نیمکت مدارس ایران

ابعاد استاندارد نیمکت- میز و نیمکت مدارس ایران

مقایسه نیمکت با صندلی دانش آموزی دسته دار

به طور  طبیعی هر کدام از این دو مدل مزایا و معایب خاص خود را دارند. دانش آموزان زمان را صرف نشستن در کلاس درس می کنند. استفاده از صندلی تک نفره باعث کاهش فعالیت بدنی و کم تحرکی آنها می شود در حالی که   استفاده از نیمکت برایکلاس های درس باعث می شود که دانش آموزان فعالیت،تحرک و تعامل بیشتری با سایر دانش آموزان داشته باشند.

همچنین تحقیقات نشان داده است که استفاده از نیمکت در کلاس بر روی رفتار دانش آموزان منزوی ، درون گرا و دانش آموزانی که مشکلات عاطفی و احساسی دارند بسیار تاثیر مثبت داشته به طوری که استفاده از نیمکت 19 تا 24 درصد باعث بهبود تعاملات اجتماعی و رفتار های مثبت دانش آموزان شده است.

از لحاظ جابجایی صندلی های تک نفره راحت تر جابجا می شوند و یک نفر به راحتی آنها را جابجا می کند، در حالی که نیمکت ها ابعاد بزرگتر و وزن بیشتری داشته و جابجایی آنها سخت تر می باشد. اما از لحاظ اینکه دانش آموزان نتوانند به راحتی آنها را جابجا کنند و از لحاظ نظم کلاس این مزیت به حساب می آید.

استفاده از پروفیل های آهن سبک می توان ابعاد و وزن نیمکت ها و صندلی های آموزشی را به طور دلخواه تغییر داد. نیمکت ها با ابعاد متناسب  تک نفره، دو نفره و سه نفره تولید می شوند.  به صورت کلی بهترین حالت برای دانش آموزان از لحاظ راحتی وداشتن ارتباط با هم، همچنین از لحاظ حمل، جابجایی و وزن نیمکت های دو نفره از سایر مدل ها بهتر هستند.

میز و نیمکت استاندارد مدارس تولید هیرا صنعت زریبار مریوان

میز و نیمکت استاندارد مدارس تولید هیرا صنعت زریبار مریوان

قیمت گذاری میز و نیمکت مدارس براساس ویژگی هایی که در توضیحات نیز بیان شده تعیین  می شود .

 فاکتورهایی برای قیمت گذاری نیمکت مدارس

 • قیمت روز پروفیل که نسبت به دلار نیز تغییر می کند
 • ضخامت پروفیل اسکلت اگر 1.5میل باشد یا 2میل در وزن نهایی اسکلت تاثیر مستقیم دارد
 • نوع جوش و کیفیت جوشکاری، بهترین نوع جوش کاری برای فلزات صنعتی نوع CO2 می باشد
 • رنگ اسکلت رنگ کوره ایی که نوع عادی و الکترو استاتیک دارد رنگ کوره ایی الکترواستاتیک هم می تواند مایع یا پودری باشد که نوع پودی کیفیت بیشتری دارد و برای سلامتی کارگران ضرر کمتری دارد.
 • نوع MDF و ضخامت آن هم در قیمت تمام شده موثر است
 • ضخامت سینی جاکتابی باز روی وزن اسکلت و میزان رنگ مصرفی تاثیر دارد وجود سینی یا حذف آن و سایز سینی هم قیمت را تغییر می دهد.
 • وجود ضمانت نامه کیفیت نیز بر روی قیمت می تواند اثر گذار باشد. قطعا شرکتی که محصولاتش را بتواند چندین سال ضمانت کند یعنی کیفیت کار و مواد اولیه اش را بالابرده است تا بتواند محصولش را ضمانت کند.

نیمکت های هیرا صنعت زریبار مریوان

میز و  نیمکت های تولید شده در هیرا صنعت مریوان، با بهترین مواد ها و متریال ها مطابق با استاندارد ها  و اصول ارگونومی با توجه به ویژگی های سنی و جسمی دانش آموزان ساخته می شود. تمامی این میز و نیمکت ها با MDF 16 میل مرغوب ساخته می شوند و مقاومت بسیار بالای در برابر ساییدگی، شکستگی و تغییر رنگ دارند. این محصولات دارای تنوع رنگی زیاد بوده و می تواند فضای آموزشی شاد و پر انرژی برای دانش اموزان خلق کند.

استفاده از پروفیل های مرغوب با استحکام بالا در نوع سبک و سنگین با جوشکاری های CO2و رنگ کوره ایی الکترواستاتیک پودری ، امکان ضمانت محصولات آموزشی را تا سه سال به ما داده است.

هیرا صنعت با تکیه بر سابقه عالی خود، آمادگی تولید به صورت تک و انبوه با کیفیت بالا و مشخصات سفارشی شما را دارد. افتخار داریم که با ارائه تعمیرات تخصصی تجهیزات آموزشی و تامین انواع کفی ، پشتی ، دسته صندلی دسته دار و نیمکت و صفحه میز در میز و نیمکت دانش آموزی در خدمت شما هستیم .جهت دریافت مشاوره و پذیرش سفارشات با ما  تماس حاصل فرمایید.

نیمکت مدرسه-میز و نیمکت مدرسه ای هیرا صنعت زریبار مریوان

نیمکت مدرسه-میز ون یمکت مدرسه ای هیرا صنعت زریبار مریوان

میز و صندلی دو نفره هیرا صنعت

میز و صندلی ونفره هیرا صنعت مطابق بو اصول ارگونومیک از mdf   مرغوب 16 میل و پروفیل فلزی با ضخامت 2 میل ساخته شده است. مطابق با نیاز و خواسته های مشتری رنگ، ابعاد ، اندازه و نوع پروفیل آهنی سبک و سنگین مرغوب و با استحکام قابل تغییر می باشد. کفی و پشتی نیمکت های دونفره هیرا صنعت دارای قوس بوده و مانع خستگی زیاد دانش آموزان می شود. پایه های صندلی و میز دارای پلاستیک بوده که مانع از ایجاد سرو صدا در کلاس در هنگام نشست و برخواست و جابجایی میز و صندلی می شود. نیمکت دونفره هیرا صنعت دارای کشو جا کتابی بزرگ  و جادار با سینی 5/1 و آویز یا حلقه مخصوص کیف برای نظم بخشیدن به وسایل اضافی دانش آموزان و محیط کلاس می باشد. یکی از ویژگی های مهم میز ونیمکت هیرا صنعت در مقایسه با نیمکت های موجود  قابلیت تغییر فاصله صندلی و میز بوده و به راحتی می توان فاصلی صندلی ها را جابجا و فاصله طولی آنها را تنظیم کرد. وزن نیمکت ها 11 کیلو گرم و وزن هر کدام از صندلی ها 7 کیلوگرم است.

 

میز و صندلی هیرا صنعت زریبار استاندارد مدارس

میز و صندلی هیرا صنعت زریبار استاندارد مدارس

دیدگاه‌ها (4)

 1. Rinoda F. Irijenuguce

  من 97 برای مدرسه صندلی دسته دار و نیمکت از شما گرفتم. واقعا کیفیت و دوامش عالی بود

 2. سهیلا عزیزی

  کیفیت ساختتون عالیه -اینکه نمونه آماده دارید خیلی راحت تونستم ابعاد رو تشخیص بدم. وبا کمک مشاوره هاتون تونستم میز و نیمکت مناسب رو سفارش بدم ممنون

  • Rinoda F. Irijenuguce

   خوشحالم از اینکه تونستیم رضایتتون رو بدست آوردیم

 3. shiremhosine

  بسیار کامل و خوب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *