مهمترین ویژگی های یک میز کنفرانس خوب

مهمترین ویژگی های یک میز کنفرانس مناسب چیست؟

در این مقاله موارد زیر را مطالعه می کنید.


تعریف میز کنفرانس

میز کنفرانس: یک میز بزرگ، اغلب مستطیل شکل است، که معمولا تعدادی از افراد در هنگام برگزاری جلسات کاری، آموزشی و… به طور هم زمان اطراف آن می نشینند. به عبارتی به میز های بزرگی که دارای یک صفحه صاف و بزرگ بوده  که توسط  یک یا چند پایه به زمین متصل شده و پشتیبانی می شود میز کنفرانس یا میز اجلاس گفته می شود.

میز های کنفرانس و میزهای بزرگ در چه مکان هایی استفاده می شوند؟

میز های کنفرانس کاربرد وسیع و گسترده ای دارند. در  همه ادارات و ارگان های دولتی و خصوصی، دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، آموزشگاه های زبان، آموزشگاه های هنر، آموزشگاه های فنی، پیش دبستانی ها، از دبستان گرفته تا دبیرستان ها، می توان نمونه های متفاوتی از میز های اجلاس، کنفرانس و میز کار را پیدا کرد.

بنابراین با توجه به نوع کاربرد و استفاده بسیار زیاد این نوع از میز ها می توان انواع بی شماری میز کنفرانس تهیه و طراحی کرد.  میز های غذاخوری و نهار خوری بزرگ را نیز می توان جزو میز های بزرگ دسته بندی کرد.

مهمترین ویژگی های یک میز کنفرانس خوب چیست؟

یکی از مهم ترین و ضروری ترین لوازم و وسایل مورد نیاز هر اتاق و سالن کنفرانس میز های کنفرانس هستند، و همان طور که بیان کردیم می توان انواع مختلف میز های کنفرانس را در طرح، رنگ، ابعاد و اندازه و حتی با جنس های مختلف طراحی و تولید کرد. یک میز کنفرانس خوب باید در درجه اول از استحکام و ماندگاری و کیفیت بالایی برخوادار باشد.

شکل ظاهری و رنگ میز تاثیر زیادی در فضا و دکوراسیون داخل سالن کنفرانس دارد. ابعاد میزکنفرانسی باید با توجه به اندازه و ابعاد سالن طراحی شود. همچنین نوع محیط می تواند تاثیر بسزایی در انتخاب متریال های بکار رفته در تولید میز کنفرانس داشته باشد.

 

بهترین میزهای کنفرانس رسمی

بهترین میزهای کنفرانس رسمی


5پارامتر اصلی برای انتخاب یک میز کنفرانس عالی چیست؟

با توجه به کاربرد میز کنفرانس در برگزاری جلسات مهم و بزرگ، طراحان و تولید کننده ها سعی می کنند از بهترین و مرغوب ترین مواد استفاده بکنند. همچنین یک میز کنفرانس خوب باید با وسایل موجود در سالن یا اتاق  و مخصوصا صندلی های پشت میز هماهنگی و تناسب داشته باشد. هر میز کنفرانس دارای خصوصیات و ویژگی های مخصوص به خود بوده و شما برای اینکه بتوانید بهترین میز کنفرانس را برای فضای کاری خود انتخاب بکنید باید به این موارد را انجام دهید

 • فضای کنفرانس خود را اندازه گیری کنید.
 • تعیین کنید که برای چند نفر به صندلی نیاز دارید و هرصندلی شما چقدر فضا نیاز دارد.
 • به جنس و رنگ متریال های بکار رفته در طراحی میز توجه داشته باشد. تا با دکوراسیون اتاق یا سالن هماهنگ باشد.
 • این مسئله را در نظر بگیرید که یک میز ثابت می خواهید یا یک میز تاشو و با قابلیت جابجایی.
 • توجه به تعداد و نوع پریز و پورت های USB جهت کار با لپ تاپ و سیستم و…

انواع میز کنفرانس از لحاظ شکل و فرم

میز های کنفرانس در فرم های مستطیلی، مربعی، دایره، نیم دایره، U شکل و…هرشکلی که شما مد نظر دارید تولید میشوند. وجود طرح ها و شکل های گوناگون امکان انتخاب میز کنفرانس متناسب و هماهنگ با محیط کاری را برای شما بسیار آسان کرده است. شما می توانید با توجه به ویژگی های محیط کار و سلیقه خود هر شکل و ابعادی را برای میز اجلاس خود انتخاب کنید.

کاربرد انواع میز های کنفرانس

یک میز کنفرانس محکم و مناسب (میز کنفرانس دونفره، چهار نفره، هشت نفره و…) در اغلب جلسات کاری لازم و ضروری است. بنابراین در هر محیطی که افراد بخواهند  برای کارهای گروهی، جلسات کاری،مذاکرات و…جمع شونداین میز ها کاربرد دارند.

برای مثال در پیش دبستانی هاکه لازم است بچه ها با هم تعامل بیشتری داشته باشند و کارهای گروهی را بیاموزند، میز های کنفرانس یکی از کاربردی ترین وسایل خواهند بود. در آموزشگاه های زبان، خیاطی، هنر، کارگاه ها استفاده از میز های کنفرانسی ساده گزینه بسیار خوبی خواهد بود.

معمولا میز های کنفرانسی که برای اتاق جلسات ادارات دولتی، مثل شهرداری،استانداری، آموزش و پرورش و اتاق کنفرانس دانشگاه ها و… طراحی می شوند ظاهر متفاوت تری نسبت به مواردی که در مدارس یا آموزشگاه ها استفاده می شوند دارند و این میز ها جزی میز های کنفرانس شیک و لاکچری  به شمار می آیند.

میزکنفرانس مدرن باترکیب دورنگ

میز های کنفرانس با قابلیت تنظیم ارتفاع و جمع شدن

امروزه میزهای کنفرانس مدولار طراحی و تولید شده اند به این معنی که این میزها قابلیت جداسازی و وصل شدن دوباره در مکان های مختلف را با توجه به تعداد افرادی که پشت آن می نشینند ،  دارند.

میزهای مدولار معمولاً سبک و بادوام هستند و با در نظر گرفتن فضای مورد استفاده طراحی شده اند و بنابراین می توانند تاشوند یا روی هم قرار گیرند. میزهای کنفرانس مدولار برای شرکت ها ، مدارس و دانشگاه ها انتخاب خوبی است زیرا محیط های انعطاف پذیر جلسه و یادگیری را می توان به راحتی حتی در زمان کوتاهی راه اندازی کرد.

اگرچه اکثر این میز ها مستطیل شکل هستند ، برخی از آنها دارای شکل نامنظم هستند ، مانند میزهای بادبادکی شکل و میز هایی که از اتصال قطعه های کوچکتری درست شده اند و چیدمان های بسیار جالب و جذابی ایجاد می کنند. این میز ها همچنین می توانند قابلیت تاشدن و تنظیم ارتفاع داشته باشند.

اسکلت میزهای مدولار معمولا فلز هستندنوع فلز نیز بسته به هزینه و طرح می تواند پرفیل سبک ،پروفیل سنگین یا آلمینوم باشد.در مواردی که مشتری تاکید دارد که میز باید قابلیت تنظیم ارتفاع را داشته باشد باید از پیچ جهت تنظیم ارتفاع استفاده کنیم و برای بالابردن کیفیت و جلوگیری از دفرمه شدن پایه ها باید از پروفیل های سنگین دومیل استفاده کنیم که وزن میز را تاحدودی افزایش می دهد.

جهت استحکام اسکلت جوشکاری ها باید CO2 باشند همچنین رنگ پروفیل باید پودری کوره ایی یا الکترواستاتیک باشد و یا آبکاری شده باشند. از لحاظ هزینه آبکاری نوع طلایی از آبکاری استیل گرانتر هستند و بطور کلی آبکاری از رنگ های کوره ایی قیمت بالاتری دارند و در بیشتر حالات مشتری ها به رنگ های کوره ایی رضایت می دهند.

میز کنفرانس مدرن و مدولار

میز کنفرانس مدرن و مدولار

از پایه های چوبی و ام دی اف نیز برای میز های کنفرانسی استفاده می شود انتخاب جنس اسکلت و پایه ها براساس کاربرد، طرح، ابعاد، جنس صفحه و قابلیت جداسازی و تنظیم ارتفاع انتخاب می شود. اسکلت به دلیل نقش مهمی که در استحکام و تعادل میز دارد باید حتما با در نظرگرفتن ابعاد میز و گرفتن مشاوره از تولیدکننده انتخاب شود .

برای بسیاری از ما پیش می آید که تصویر یک مدل را می بینیم و بدون درنظر گرفتن ابعاد،جنس و… از تولید کننده دقیقا همان را می خواهیم اما دوام و تعادل لازم را ندارد و یا با وجود وزن زیاد امکان جابه جایی را بسیار سخت می کند ویا مشکلات بسیاری که به دلیل توجه نکردن به نکات فنی ممکن است در محصول نهایی به وجود آید، و نهایتا کارایی و رضایت ما را از محصول کم کند.


انواع میزهای کنفرانس اداری

در ساخت این میزهای کنفرانسی معمولا از مواد مرغوب و با کیفیت مثل چرم و ورقه های  وکیوم استفاده می شود. با توجه به متنوع بودن رنگ روکش های چرمی و همچنین تنوع رنگی و متنوع بودن طرح ورقه های وکیوم میتوان از هر طرح و رنگی برای دکوراسیون اتاق های جلسات و کنفرانس استفاده کرد.

مزیت دیگری که در استفاده از این مواد وجود دارد این است که می توان جزئیات و گوشه های کار را با ظرافت و با دقت زیاد طراحی و اجرا کرد. به همین خاطر است که میز های کنفرانس اداری معمولا قیمت بالاتری نسبت به میزهای کنفرانس آموزشی و آموزشگاهی دارند.

موارد بعدی که باعث بالا رفتن قیمت این میز ها می شود1- ضخامت سطح میز کنفرانس 2- استفاده از طرح های گوناگون در ساخت این میزها  3-تعداد و نواع پریز های توکار برق روی سطح میز است.

مرکز-ساخت-میز-کنفرانس-چوبی-2

مرکز-ساخت-میز-کنفرانس-چوبی-2

میزچوبی زیبا برای کنفرانس و جلاسات

میزچوبی زیبا برای کنفرانس و جلاسات

میزهای کنفرانس نوع آموزشی معمولا با اشکال ساده (مستطیل، دایره، U و …) طراحی می شوند. جنس آنها می تواند فلزی، وکیوم، mdf ، لترون و… باشد.

این میز ها می توانند دارای پایه های چرخ دار باشند و به راحتی بین کلاس ها یا از یک اتاق به اتاق دیگر جابجا شوند و باتوجه به خواست شما در رنگ ها و سایز های مختلف تولید شوند.

می توانید این میز های کاربردی را به طور مستقیم از تولیدی هیرا صنعت با بالاترین کیفیت و بدون واسطه و افزایش هزینه تهیه کنید.

ما در مجموعه هیرا صنعت با ارائه مشاوره تخصصی ساخت وبرآورد قیمت به شما مشتریان گرامی کمک  می کنیم تا بهترین مدلی که دوست دارید را با بهترین کیفیت و خیال راحت سفارش دهید.

تجربه کار با انواع مواد و تولید محصولات متنوع به ما امکان تشخیص بهترین مواد برای مدل پیشنهادی شما و براساس نیاز و کاربرد را داده است. در مجموعه هیرا صنعت انواع مدل های صندلی از نوع گردان و پایه ثابت برای میزهای کنفرانسی موجود هستند. جهت انتخاب صندلی های کنفرانس متناسب با میزتان کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.

میزکنفرانس آموزشی و آزمایشگاهی

میزکنفرانس آموزشی و آزمایشگاهی

میز غذای پیش دبستان

میز غذای پیش دبستان

میز کنفرانس و کار کودک دایره

میز کنفرانس و کار کودک دایره

دیدگاه‌ها (2)

 1. هانا رسول زاده

  عالی و کامل بود مرسی

  • Rinoda F. Irijenuguce

   خیلی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *