مهمترین ویژگی های 6 مدل صندلی دسته دار آموزشی

مهمترین ویژگی های 6 مدل صندلی دسته دار آموزشی

مهمترین ویژگی های 6 مدل صندلی دسته دار آموزشی

صندلی های دسته دار آموزشی چه مدل دانش آموزی و چه صندلی دسته دار دانشجویی و آموزشگاهی همگی باید فاکتور هایی برای کارایی، سلامت و آرگونومی همراه با زیبایی را داشته باشند.

صندلی های دسته دار که فقط امکان نوشتن و تحریر را داشته باشند دیگر کافی نیستند. صندلی های آموزشی از کاربردی ترین محصولات آموزشی هستند که روی کیفیت یادگیری و سلامت کاربر تاثیر مستقیمی خواهند داشت.

امروزه صندلی های آموزشی به یک وسیله پرکار برد و مهم در زندگی دانش آموزان و دانشجویان تبدیل شده اند. همه دانش آموزان و دانشجویان مشغول به تحصیل به طور متوسط  در روز حدود 5 تا 8 ساعت از صندلی های آموزشی استفاده می کنند که این تایم در سال های تحصیل، مدت زمانی زیادی به حساب می آید.

انتخاب درست صندلی دانش آموزی و صندلی های دانشجویی مناسب می تواند نقش زیادی در سلامت جسمانی آنها داشته باشد و استفاده از میز ونیمکت وصندلی های فاقد اصول استاندارد تاثیر جبران ناپذیری بر سلامت کمر، گردن ، وستون فقرات وارد می کند. زندگی ماشینی و کم تحرکی دانش آموزان و دانشجویان موجب تشدید آسیب های ستون فقرات و ارگونومی شده است.

با در نظر گرفتن استفاده طولانی مدت از صندلی های آموزش باید این صندلی ها از لحاظ ویژگی هایی مثل رعایت اصول استاندارد، مقاومت و استحکام مورد توجه ویژه قرار بگیرند. دراین پست هیرا صنعت با ما همراه باشید تا ویژگی های اصلی و مهم در انتخاب صندلی دانش آموزی و دانشجویی اساتاندارد و مناسب را در چند موضوع زیر باهم بررسی کنیم.

 


 

صندلی استاندار اموزشی

صندلی استاندار اموزشی

هر کدام از صندلی های دانش آموزی و دانشجویی با توجه به کاربردشان باید ویژگی ها و استانداردهای مختصی داشته باشند. برای مثال صندلی های دانشجویی استاندارد باید به گونه_ای باشد که دانشجو هنگام نشستن به راحتی کف پاهایش روی زمین قرار بگیرد در حالی که این صندلی برای دانش آموزان ممکن است مناسب نباشد، چون جثه کوچکتری دارند. به طور کلی هم برای دانش آموزان هم برای دانشجویان باید فاصله پا از سطح زمین استاندارد  و پاها هنگام نشستن باید حالت 90 درجه داشته باشند.

ما در  در مقاله ” آسیب های جدی ناشی از میز ونیمکت های غیر استاندارد” به طور مفصل در مورد شرایط اصولی نشستن در روی انوع صندلی جهت پیشگیری از آسیب های ناشی از درست ننشستن را توضیح داده ایم جهت مطالعه بیشتر در این مورد می توانید روی موضوع کلیک نمایید.

سطح پشتی صندلی، حالت آن، جنس رویه و مواد استفاده شده در طراحی و ساخت همگی در انتخاب یک صندلی آموزشی استاندارد نقش مهمی دارند و اگر در انتخاب صندلی به این موارد دقت نشود در نشستن طولانی مدت ممکن است آسیب جدی به ناحیه کمر ، ستون فقرات و کتف و شانه وارد شود.

1- جثه دانش آموز و دانشجو

از موارد دیگری که در انتخاب این نوع صندلی ها باید به آن توجه شود، قد و وزن افراد است. افراد قد بلند صندلی های مرتفع تر و افراد با وزن بیشتر صندلی هایی نیاز دارند که کفی پهن تری داشته باشند. مقاومت صندلی باید به اندازه ای باشد که بتواند تا وزن 150 کلیوگرم را تحمل بکند.                                                         

2- حالت و جنس کفی و پشتی صندلی

مورد بعدی که باید به آن توجه شود،  حالت، جنس کفی و پشتی صندلی است. صندلی های چوبی و فلزی سفت که پشتی آنها فاقد انحنا بوده طرفدار چندانی ندارند و صندلی های پلاستیکی (فایبرگلاس) که پشتی آنها مقداری انحنا یا قوس دارند و صندلی هایی که از فوم سرد در طراحی آنها استفاده شده احساس خیلی خوبی به دانش آموزان و دانشجویان خواهد داد.

کفی و پشتی منحنی تاحد زیادی از خستگی جلوگیری می کند. در مدارس با توجه به سن دانش آموزان و ساعت استفاده طولانی باید به طور ویژه به استحکام کفی و پشتی و جوشکاری ها توجه نمود. در فضای مدرسه استفاده از صندلی های دسته دار ام دی اف با اسکلت پروفیل و جوش کاری های محکم می تواند بهترین گزینه باشد. چون هم استحکام و دوام بالا دارند و هم از لحاظ قیمتی مناسب هستند و مدیران مجبور به پرداخت هزینه های سالانه خرید صندلی نیستند. از مزیت های دیگر صندلی دانش آموزی به سرویس و تعمیر آسان و ارزان می توان اشاره کرد.

صندلی دانشجویی صندلی دانش آموزی هیرا صنعت زریبار مریوان

صندلی دانشجویی صندلی دانش آموزی هیرا صنعت زریبار مریوان

3- دسته های صندلی دانشجویی و دانش آموزی

دسته های یک صندلی آموزشی یکی از بخش های بسیار مهم صندلی به شمار می آید، چون وظیفه ی حمایت از عضلات شانه وگردن را بر عهده دارند. دسته های صندلی باید پهن و قابلیت باز و بسته شدن داشته باشند.

یک مسأله بسیار مهم در طراحی و خرید صندلی های دسته دار توجه به ارتفاع دسته است و باید به گونه ای باشد که آرنج بدون فشار روی آن قرار بگیرد و ارتفاع آن به حدی زیاد نباشد که مجبور باشیم برای نشستن روی آن شانه هایمان را بالا ببریم. ابعاد دسته باید فضای کافی برای باز کردن کتاب و دفتر هنگام مطالعه و تحریر را به ما بدهد. وجود شیار برای جای خودکار و لوازم تحریر هم از افتادنشان جلوگیری می کند.

4- جنس دسته صندلی آموزشی

دسته های صندلی آموزشی برای تحریر و قرار دادن کتاب و لوازم استفاده می شوند در کنار توجه به ابعاد و باز شدنشان باید به دوام آنها و تحمل وزنشان هم توجه کرد. زیرا دانش اموز و دانشجویان هنگام نوشتن و یا نشستن در کلاس درس و سرجلسه امتحان روی دسته تکیه می زنند و بخشی از وزنشان روی دسته قرار می گیرد. زنگ های تفریح نیز به دسته های صندلی تکیه داده می شود این موارد باعث شده اند که دسته های فایبرگلاس دوام کمتری نسبت به دسته های MDF داشته باشند.

امکان تعویض دسته های فایبرگلاس و ام دی اف در هیرا صنعت وجود دارد اما جهت پیشگیری، مدیران محترمی که صندلی های فایبرگلاس یا صندلی دانشجویی صدفی تهیه می کند نوع دسته را از نوع mdf انتخاب می کنند تا خیالشان از بابت هزینه های تعمیر و تعویض برای سال های بیشتری راحت شود.

5- سبد جاکیفی صندلی آموزشی

صندلی های آموزشی بهتر است جای برای نگه داشتن کیف، کتاب و وسایل اضافی داشته باشند. سبد جاکیفی و آویز کیف این نیاز را تا حدودی برطرف می کند و فضای بیشتری به دانش آموزان خواهد داد.

برای داشتن یک صندلی ارگونومیک (یعنی صندلی که با توجه به قد، وزن و راحت بودن انسان طراحی شده است) باید به تمام جزییات طراحی صندلی توجه داشته باشیم.

  • صندلی دسته دار دانش آموزی
  • صندلی دسته دار امتحانی
  • صندلی دانشجویی مدلی صدفی
  • صندلی دانشجویی فایبرگلاس
  • صندلی دانشجویی MDF
  • صندلی آموزشی MPدسته دار
صندلی آموزشی فایبرگلاس دسته دار هیرا صنعت

صندلی آموزشی فایبرگلاس دسته دار هیرا صنعت

1- صندلی های آموزشی سبک و بهداشتی

صندلی های دسته دار فایبر گلاس دانشجویی با توجه به اینکه قابلیت شستشو و ضد عفونی شدن را دارند در این چند سال که بیماری کرونا شیوع پیدا کرده محبوبیت بیشتری داشته اند. صندلی آموزشی فایبرگلاس با توجه به تنوع رنگیشان محیط های شادتری را برای آموزش و کلاس درس ایجاد می کنند. وزن کم امکان جابجایی را ساده تر کرده است که این برای مدارس یا آموزشگاه های چند طبقه خود مزیتی بسیار مهم بحساب می آید.

2-صندلی های دانشجویی و آموزشگاهی مدل صدفی

صندلی های صدفی دسته دار به عنوان صندلی های دانشجویی و آموزشگاهی بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. اسکلت صندلی صدفی از نوع لوله ایی است که وزن سبک و استحکام مناسبی به صندلی می دهد ، هرچند اسکلت پروفیلی صندلی های دانش آموزی استحکام بیشتری نسبت به اسکلت صدفی دارند.

وجود تشک در بخش کفی و پشتی راحتی این صندلی را تا حد زیادی بالا برده و نشستن طولانی مدت را راحت تر کرده است . روکش چرم تشک صندلی دانشجویی ظاهر رسمی و شیکی به صندلی داده است . ظاهر زیبا و هزینه این مدل باعث شده تا صندلی های صدفی دسته دار را بیشتر برای مراکز خصوصی و آموزشگاه های آزاد  تهیه می کنند.

صندلی دانشجویی مدلی صدفیصندلی دانشجویی مدلی صدفی

3- صندلی دسته دار دانش آموزی

صندلی دسته دار دانش آموزی با اسکلت پروفیل و کفی و پشتی MDF از مهمترین صندلی های آموزشی کل مدارس و دانشگاه ها هستند . سادگی و استحکام بسیار بالا این محصول را اولویت بدون چون و چرای آموزش و پرورش قرار داده است. استفاده از پروفیل های 2میل و 1.5میل با جوشکاری co2 دوام بدنه را صددرص تضمین می کند. ام دی اف با ضخامت 1.6میلی متر هم استحکام کفی، پشتی و بطور خاص دوام دسته ها را بی رقیب کرده است. جهت راحتی صندلی به کفی و پشتی خال قوس و انحنا داده ایم تا دانش آموزان احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

صندلی های دسته دار بدون جاکتابی را صندلی امتحانی می گویند. صندلی امتحانی با حذف سبد کتاب وزن کمتری دارد و جابجایی راحتری نیز دارد به همین دلیل در حوزه های امتحانی از این مدل بیشتر استفاده می شود.

فاکتورهایی مثل قیمت مناسب، دوام بسیار بالا، هزینه های تعمیر و سرویس جزیی از مزایای صندلی های دانش آموزی و صندلی متحانی به شمار می آید. صندلی های دسته دار دانش آموزی در مقایسه با صندلی دانشجویی صدفی بدلیل نداشتن تشک سخت تر هستند و راحتی کمتری دارند. و وجود اسکلت پروفیلی وزن این مدل را تا حدودی افزایش داده است.

صندلی دسته دار دانش آموزی استاندارد هیرا صنعت

صندلی دسته دار دانش آموزی استاندارد هیرا صنعت

 

با توجه به این که دانش آموزان و دانشجویان مدت زمان زیادی را برای نشستن سپری در خریدن صندلی آموزشی بهتر است نیاز ها وخواسته های آنها را مد نظر داشته باشیم. در طراحی محیط های آموزشی باید به راحتی، آسایش و زیبایی محیط توجه داشته باشیم.

گروه تولیدی هیراصنعت با یک دهه سابقه درخشان در تجهیز مدارس دولتی و غیر دولتی، مدارس پیش دبستانی، آموزشگاه های خصوصی، آزمایشگاه ها، کتابخانه ها، ادارات آموزش و پرورش در سطح استان، شهرستان و کشوری ، آمادگی تولید انواع صندلی های آموزشی (صندلی دسته دار، صندلی دانشجویی و…) را با کیفیت ضمانت شده دارد.

صادرات تجهیرات آموزشی به عراق

کیفیت عالی محصولات هیرا صنعت زریبار مریوان موجب کسب رضایت مدارس کشور عراق شده است. قرار داشتن موقیت کارگاه در مریوان و گمرک مرز باشماق امکان صادرات با کمترین هزینه حمل را به ما داده است. تجربه چندین پروژه موفق صادرات تجهیزات اداری افتخاریست که به ما امکان تولید با توجه به ملاک های انتخاب، نیاز و بودجه مالی شما را با بهترین کیفیت میسر ساخته است.

 

دیدگاها (1)

  1. سارا رحیمی

    خیلی کامل بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *