چگونه ناهار خوری مناسب انتخاب کنیم

چگونه بهترین ناهار خوری را انتخاب کنیم؟

چگونه ناهار خوری مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه ناهار خوری مناسب انتخاب کنیم؟ خرید لوازم مناسب قطعا در ایجاد دکوراسیون زیبا و کاربردی به ما کمک می کند به همین دلیل بیتشر از 70درصد مردم هنگام انتخاب مبلمان و میز و صندلی های منزل خود در اینترنت سرچ می کنند تا انتخاب درست و به روزی داشته باشند. برای اینکه بدون کمک گرفتن از یک طراح داخلی حرفه ای سایز مناسب میزو صندلی غذا خوری خود را انتخاب نمایید این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید

توجه به سبک دکوراسیون منزل و لوازم قبلی بسیار مهم است زیرا لوازم در کنارهم باید مجموعه ای راحت و زیبا را درست بکنند. هرچند منظورمان ست بودن دقیق نهارخور و مبلمان نیست .استفاده از مدل های متفاوتی که با سبک کلی چیدمان هماهنگ باشند بهتراز ست بودن نهارخوری و مبلمان باهم است. در انتخاب میزوصندلی نهارخوری،ابعاد متناسب،جنس و طرح را باید درنظرگرفت.

ابعاد مناسب و استاندارد میز ناهار خوری راحتی در هگام غذا خوردن را فراهم می کند. با انتخاب صحیح اندازه و ابعاد میز غذا خوری یک تعادل بصری مطلوب ایجاد می شود که از ظریف ترین و حساس ترین فوت و فن های دکوراسیون داخلی به شمار می رود.

تعیین ابعاد مناسب میز ناهار خوری

آیتم های بسیاری هستند که به شما کمک می کنند تا به خوبی اندازه و ابعاد میز ناهار خوری خود را تشخیص دهید.

 • اولین نکته این است که فضای شما برای قرار دادن میز غذا خوری چقدر است؟
 • چند نفر قرار است از این میز استفاده کنند؟
 • فضای شما برای قرار دادن میز ناهار خوری در خانه چقدر است؟
 • چند نفر قرار است دور این میز بنشینند؟
 • آیا شما دارای شرایط ویژه ای مانند حضور یک مهمان همیشگی در منزل خود هستید؟ چه شکلی از میز ناهار خوری مورد پسند شماست؟

پاسخ دادن به هر یک از این سوال ها شما را یک گام، به انتخاب درست و مناسب نزدیک تر می کند، اما علاوه بر تمامی این فاکتورها شما باید فضای لازم و کافی برای عبور افراد در اطراف میز، همچنین ایجاد تناسب بین اندازه میز و اتاق ناهار خوری را هم لحاظ کنید.

انتخاب نهارخوری مناسب

انتخاب نهارخوری مناسب

چگونه تناسب بین ابعاد میز ناهار خوری و محل قرار گیری آن پیدا کنیم؟

اگر از آن دسته از افرادی هستید که می خواهند دکوراسیون داخلی منزل خود را مانند یک طراح حرفه ای بچینید، باید این قسمت را با دقت بیشتری بخوانید. همان طور که پیش تر از این هم اشاره شد ایجاد تعادل بصری یکی از اصلی ترین نکات برای چیدمان خانه محسوب می شود.

میز غذا خوری به عنوان یک عامل کاربردی و تزئینی به شکل نامحسوس تأثیر بسیاری روی دیزاین خانه می گذارد، بنابراین برای انتخاب صحیح آن باید کمی دقیق تر باشید. در این قسمت قصد داریم رازهای تناسب بین متراژ خانه و سایز میز ناهار خوری را شرح دهیم.

برای خانه های کوچک چه سایزی از میز ناهار خوری مناسب است؟

پیش از هر چیز در مورد خانه های کوچک با متراژ کم صحبت می کنیم. خرید وسیله در خانه های کوچک به علت کم بودن متراژ و کم بودن فضا برای مانور، به بررسی های موشکوفانه ای نیاز دارد. معمولاً در این خانه ها، میز غذا خوری در آشپزخانه و یا نزدیک به آن قرار می گیرد. با توجه به جایگاه قرار گیری میز در خانه بهتر است شما از میز دو نفره یا چهار نفره یا صندلی کانتر برای اُپن آشپزخانه استفاده کنید، تا آشپزخانه ی شما فضای مناسب برای رفت و آمد داشته باشد. البته استفاده از میز ناهار خوری تاشو برای چنین خانه هایی یک ایده ی بکر و بسیار مناسب می باشد.

این میز ها در صورت نیاز به سایز بزرگ تری از میز به راحتی قابل باز شدن هستند و زمانی که شما به آن احتیاج ندارید، می توانید قسمت های اضافه شده را تا داده و فضای خالی بیشتری را در خانه به وجود آورید.

ابعاد میز ناهار خوری و محل قرار گیری آن

ابعاد میز ناهار خوری و محل قرار گیری آن

ابعاد مناسب و استاندارد میز ناهار خوری گرد

استفاده از میزهای گرد موجب صمیمی و دلپذیر تر شدن فضا می شوند. زمانی که شما در اطراف یک میز گرد نشسته اید به خوبی می توانید بدون چرخاندن گردن با همه اشخاصی که دور میز نشسته است صحبت کنید. چناچه می خواهید تعداد زیادی صندلی برای این میز تهیه کنید، ممکن است گزینه مناسبی نباشد. زیرا با آوجود آن که دیدن همه افراد به راحتی میسر می شود اما حتماً افرادی که نسبت به هم در گستردگی میز( افزایش شعاع آن) قرار گرفته اند برای ادامه گفتگو مجبور به فریاد زدن خواهند شد.

همچنین دسترسی به غذا و مخلفاتی که در مرکز این میزها قرار می گیرد، به سختی انجام می شود. به همین جهت ساخت اندازه های بزرگ ( برای تعداد 8 نفر به بالا) از میزهای گردچندان رواج ندارد. میزهای نهارخوری گرد میتواند به شما در ایجاد دکوراسیونی مدرن کمک کند.

 • قطر میز گرد برای 2 نفر 90 سانتی متر
 • قطر میز گرد برای 4 نفر 100 سانتی متر
 • قطر میز گرد برای 6 نفر 120 سانتی متر
 • قطر میز گرد برای 8 نفره 142 سانتی متر

ابعاد مناسب برای میز ناهار خوری مربع

یک میز ناهار خوری مربعی مزایا و معایبی مشابه یک میز گرد دارد. شما می توانید از یک میز ناهار خوری مربعی برای ایجاد یک فضای صمیمی و گرم استفاده کنید. استفاده از میزهای مربع چهارنفره با ایجاد نظم و قرینهگی خود زیبای نهارخوریتان را افزایش می دهد. و در منازل کوچک این نظم خود به ایجاد فضای آرام بخش نیز کمک می کند.

چناچه می خواهید بیش از چهار صندلی در اطراف میز خود قرار دهید بهتر است به جای یک میز مربع یک میز غذا خوری مستطیل شکل را خریداری نمایید. در صورتی که اتاق ناهار خوری شما کوچک است، میز های مربعی انتخاب خوبی محسوب نمی شوند مگر اینکه یکی از اضلاع آن را به دیوار بچسبانید تا در فضا صرفه جویی کنید.

 • ابعاد میز ناهار خوری مربع 2 نفره 75 * 75 سانتی متر
 • ابعاد میز ناهار خوری مربع 4 نفره 96 * 96 سانتی متر
 • ابعاد میز ناهار خوری مربع 6 نفره 150 * 150 سانتی متر
 • ابعاد میز ناهار خوری مربع 8 نفره 180 * 180 سانتی متر
ابعاد مناسب میز نهارخوری مربع

ابعاد مناسب میز نهارخوری مربع هیراصنعت زریبار مریوان

ابعاد استاندارد میز ناهار خوری مستطیل

متداول ترین و رایج ترین انتخاب در بین اشکال مختلف میز ناهار خوری میزهای مستطیلی می باشد. این میزها با آنکه فضای زیادی را اشغال نمی کنند می توانند فضای زیادی را در اختیار شما قرار دهند. و از همه مهم تر ان که یک محیط راحت برای دسترسی به همه چیز به وجود می آورد. علاوه بر این برخی از میز های مستطیلی دارای قابلیت تبدیل شوندگی هستند و امکان تغیر طول را فراهم می کنند. یک میز مستطیلی باریک می تواند گزینه مناسبی برای اتاق های باریک باشد.

 • ابعاد میز ناهار خوری مستطیل 2 نفره 110 * 75 سانتی متر
 • ابعاد میز ناهار خوری مستطیل 4 نفره 150 * 75 سانتی متر
 • ابعاد میز ناهار خوری مستطیلی 6 نفره 90 * 150 سانتی متر
 • ابعاد میز ناهار خوری مستطیلی 8 نفره 90 * 180 سانتی متر
 • ابعاد میز ناهار خوری مستطیلی 10 نفره 120 * 243 سانتی متر
 • ابعاد میز ناهار خوری مستطیلی 12 نفره 120 * 335 سانتی متر

 

ابعاد استاندارد میزناهارخوری مستطیل

ابعاد استاندارد میزناهارخوری مستطیل

ارتفاع مناسب میز ناهار خوری

درکنار توجه به ابعاد میز،باید ارتفاع آن را متناسب با بدن خود انتخاب کنیم تا در هنگام نشستن زاویه بین آنج دست ما 90درجه باشد

همان طور که صفحات میز غذاخوری می تواند در اشکال مختلفی باشد، ارتفاع میز ناهار خوری کاملا یکسان می باشد مگراینکه میزهای سفارشی خریداری کنیم . این ارتفاع بایستی به اندازه کافی بالا باشد تا فضای کافی برای افرادی که عادت دارند در هنگام غذا خوردن یا صحبت کردن زانوهای خود را روی هم بیندازند یا جمع کنند وجود داشته باشد.

از طرفی نباید آنقدر ارتفاع آن زیاد باشد که شخص حین غذا خوردن احساس خفگی کند. به همین دلیل ارتفاع استاندارد میز ناهار خوری بین 71 تا 76 سانتی متر می باشد و این اندازه با ارتفاع استاندار صندلی ها که بین 46 تا 58 سانتی متر است کاملاً هماهنگ می باشد.

چگونه یک صندلی ناهارخوری راحت را انتخاب کنیم؟

وقتی بحث راحت بودن صندلی باشد، ذهن بسیاری به سمت صندلی های روکش دار می رود اما صندلی های روکش دار و بدون روکش، هردو مزایای خاص خود را دارند.

تمیز کردن صندلی های بدون روکش بسیار راحت تر بوده، پس نیازی به نگرانی در مورد لکه ها نخواهد بود. همچنین جابجایی، چیدن و مدیریت این صندلی ها دور یک میز ناهار خوری کوچک کار راحت تری خواهد بود .

اگر شما عادت دارید زمان طولانی تری از میزوصندلی نهارخوری استفاده کنیدصندلی های بزرگتربا نشیمنگاه نرم باید انتخاب کنید. مثلا در دورهمی ها یا جشن ها برای ساده بودن پذیرایی های مفصل افردا صمیمی ازسرویس نهارخوری خود استفاده می کنند، صندلی های روکش دار گزینه درست برای این افراد خواهند بود. چرا که راحتی طولانی مدتی که مدنظر شما است را برایتان به ارمغان می آورند.

همچنین اگر اتاق ناهارخوری یا میز ناهارخوری بزرگی دراختیار دارید، می توانید از صندلی های ناهارخوری روکش دار استفاده کنید.  فقط فراموش نکنید که بین دسته صندلی و سطح میز باید نزدیک به ۱۸ سانتی متر فاصله باشد.

 

نکته : بهتر است بدانید که صندلی های بار و اپن به دلیل ارتفاعی که دارند،به هیچ وجه یک صندلی مناسب برای میز ناهار خوری نمی باشد.

ما در هیرا صنعت ناهارخوری های مدل های مدرن و سبک را برای مشتریان خود فراهم نموده ایم . در ادامه چند مدل از نهارخوری های مدرن و کمجا را باهم ببینیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *